Napiš komentář a chovej se tu hezky :)

1.Kapitola-Stěhování

2. února 2008 v 12:30 | LG+Aoyama |  Iris a Zapadákov
STĚHOVÁNÍ

,,Irisss…!"křičela na mě máma z auta.,,Už běžím!"vykřikla jsem na mámu,ale šla jsem pomalu jako šnek,protože jsem se měli stěhovat z úža města do háje zelenýho.Nejdřív jsem si myslela,že to byl pouhý vtip,ale … vtip to nebyl.Stěhovali jsme se do malého městečka Dutov,ten název mi připomíná duté hlavy.
Vůbec jsem nechtěla opustit kámošky a už vůbec svýho kluka,tedy už bývalého kluka,Petra.
Stěhovali jsme se, proto že táta dostal práci jako zvěrolékař a máma je spisovatelka a ke všemu je na mateřský dovolený(a vůbec mají spisovatelky mateřský když jsou skoro pořád doma?) .Stará se o mýho mladšího,pořádně praštěného a hlavně uřvaného brášku Olivera, které mu je teprv jeden rok.Mám taky starší potrhlou ségru Stefani ,ale říkáme jí Stef ,které je už šestnáct let.Ona to měla s tím stěhováním o mnohem lehčí,protože svému klukovi už dala kopačky před měsícem.A její kámošky? S nima si bude dopisovat a hlavně na ICQ.Jo a zapomněla jsem mě, je mi TEPRV třináct. Musíte se mnou souhlasit,že máme divná jména což naši se jmenují Jan a Eva, ale rodiče prostě mají jen rádi cizí jména,ani nevím jak je vůbec mohlo napadnout jméno Iris.
Ale to nejsou jenom jména divná,to je i moje sestra.Má hnědé dlouhé vlasy,jako je má máma,i já mám hnědé vlasy jen trošku kratší,a nosí často sukni nebo šaty,já tedy nosím radši džíny jinak do šatů by mě museli narvat násilím.Ale co jen Stef i Oliver vypadá jako E.T. mimozemšt'an má vlasy spíš do blond jak je má táta,jen Oliver je má o dost kratší,což se k němu vůbec ale vůbec nehodí ,protože má tmavou plet'.
Když jsem došla konečně k autu cítila jsem se fakt mizerně jako nikdy jindy,komu taky by bylo do zpěvu, když má odjed hodně daleko od svých přátel.Když se naše auto rozjelo, Stefani se začetla do nějaký knížky, jako to dělá doma když se nudí a já jsem si nasadila sluchátka a zaposlouchala jsem se do mí oblíbený skupiny US5.Oliver usnul hned jak se rozjelo auto,ještě že není vzhůru jinak by jsem to asi nevydržela, protože vždycky začne pištět a pištět atd.(to je i být radši se Stefani ,která si chatuje po ICQ nebo surfuje po internetu).Protože když začne Oliver brečet, tak hodně a to dost často (hlavně večer),ale co nejhorší NAHLAS , že by se člověk naprosto cvoknul . Ten jeho jekot přežije jen asi naše rodina.
Z dálky jsem zahlédla tabulku, kde bylo nasáno: ,,Vítáme Vás v Dutově."
Konečně.Oddychla jsem si, protože sedět vedle znuděný ségry,která jen znechuceně obrací listy nějaké knížky(která je ke všemu pohádka od Olivera) tak by se člověk zbláznil a nebo by při první zastávce zdrhnul a někde v lese se picnul …
Zastavili jsme před úplnou chátrou.I když byla velká,případný blesk by ji rozmetal na kusy.Měla bílou barvu do béžová a střecha vypadala,že se každou vteřinou zhroutí,ale okna a dveře vypadaly docela nově,aspoň něco.Před domem už stál Kudrnáč, no tedy jmenuje se Martin Superbus.Zní to opravdu divně , ale opravdu se tak jmenuje ,,Superbus",ale super teda vůbec není.Asi nevíte,proč mu říkáme se Stef a i s mámou Kudrnáč ( i když nás táta vždycky napomene).Má totiž hodně kudrnaté vlasy.Jeho oblek je už tisíc let starý.Myslím si, že ten jeho oblek chudák ještě ani neví co to je čistírna.
Martin je tatínkův kamarád,ale i jeho agent , který nám měl ukázat tuhle chátru(bohužel).Zeptala jsem se Kudrnáče,jestli se ta barabizna při první bouřce nerozpadne.Ale on mi řekl:,,To není žádná barabizna ani chátra,i když to na první pohled vypadá,že …"
,,No to určitě!"přerušila ho otráveně Stef.
,,No tak holky není to tak zlé."povzbuzoval nás táta. Ale já jsem se cítila pořád otráveně,ale Kudrnáč se asi cítil jinak ,protože s na Stef díval Vraženým pohledem.
Kudrnáč otevřel dveře našeho "krásného" domku.Uvnitř to bylo úplně …ÚŽASNÝ!Ani byste nepoznali, že je to ta chátra.Hala byla obrovská , větší něž byl můj pokojíček ve městě.Na zemi se leskly dlaždičky.Kudrnáč nám vyprávěl,kdo tam před námi bydlel….bla,bla,bla a další nesmysli.Až konečně jsme dorazili do mého jenom mého nového,velkého,krásného prostě mého pokoje.
Je obří, je aspoň 2x větší něž můj bývalí pokojíček,který jsem měla dohromady se Stef. Pokojíček měl překrásný výhled z terasy.Terasa spojovala můj pokoj se Stefaniným pokojem,a tak dále to pokračovalo.
Možná,že jsem se unáhlila … ŠOK!To snad není možný,táta pozval Kudrnáče na oběd,ale co horší ,s námi!To bude dlouhý oběd, protože když se Kudrnáč rozkecá,tak ho už nikdo nezastaví, jak to bývá pokaždé.
Šli jsme do místní restaurace,která se jmenuje " U Duty" , ale já tomu říkám "U Dutých hlav".
Vešli jsme do restaurace … a Stef se ihned zakoukala do jednoho kluka,který tam obsluhoval hosty.
,,To je ale fešák."zasnila se Stef.
,,Áá,naše princezna se zabouchala do neznámého sluhy."popichovala jsem ji, ale hned na to jsem dostala od ní pohlavek.
,,Auuu,to bolelo!"vyjekla jsem a ublíženě jsem se na Stef zadívala.
,,Tak mě nepruď, ty škvrně!"vyjela na mě vítězným hlasem.Ale já jsem se jen tak nevzdala:,,Jsem jen o tři roky mladší."
,,No a co?!Prcek jsi stejně!A ještě,že tě už nemusím trpět ve svém pokoji." zasyčela na mě Stef.,,Jo.Tam si budeš moct dopisovat s tím svým tajemným sluhou!Jdu ti sehnat jeho mobil!Teda,jestli nějakej vůbec má ."Vyplázla jsem na Stefani jazyk a zdrhla jsem za Neznámým sluhou.Stefani za mnou zběsile běžela,protože ví,že jsem toho schopná dodržet co jsem řekla.
,,To si vypiješ Iris Honsová!"řvala jako pominutá a dál mě stíhala jako policajt zločince.A pak se to stalo já jsem zakopla,spadla a narazila si svůj nos. A Stef ? ta dopadla do měkkého , protože ji Neznámý chytil.To není fér!Proč ona a ne já?!Celá rudá,se Stef Neznámému omlouvala,protože když jí chytil,upustil tác se sklenicemi,která se -naneštěstí- rozbily vedla mého naraženého nosu.Stefani se omlouvala hodně potupně (teda,omlouvala se až moc potupně).
,,To je dobrý."odpověděl Neznámý.,,Moc se omlouvám . Jo, a jmenuji se Stefani,ale říkej mi Stef.Právě jsme se přestěhovali se svojí rodinou do toho velkého,starého domu.A ten skrček je můj příbuzný ."říká Stef (no ne ta na to jde pořádně rychle).Já jí tak nesnáším.,,To nic, to já znám,taky mám mladší sestru Kláru. Jo a já se jmenuji …"To už nestihl doříct,protože se k nám už pěkně naštvaně řítil kroky našich.,,Co to má znamenat děvčata."řekl táta pořádně rozzlobeně.Obě dvě jsme mlčky stály a dívaly se na sebe jako bychom řekly " O co tu jde?My jsme nic neudělali!"ale táta dodal :,,Vždyť naší rodinu zesměšňujete."
,,Prcek nás ztrapnil už dost.A ke všemu to nebyla moje vina."odsekla otráveně Stef. ,,Ouuu, už se k nám blíží hospodský!Zdrhněte!"ale dřív než jsem stihla zdrhnout, mě pevně chytil taťka.A pak se dohodl s hospodským,že za škodu budeme pracovat Celý víkend v restauraci.Stef to nevadilo,protože bude trávit více času se svým Ještě-stále-neznámým-sluhou.Ale co já? Já jsem v tom nevinně(tedy skoro)!!Já chtěla jen pomoc !Že by to byl trest za to,že jsem chtěla zdrhnout jako malý dětsko?No jasně,že … ne!Nebo ano?Nebo ne?Já nevím!To,je už jedno…stejně budu makat až se ze mě bude kouřit,ať je to mým pokusem o útěk,nebo ne.Musím říct ,že v té restauraci bylo pěkně zalidněno.Tak že z tohoto důvodu jsem usoudila,že o víkendu tak bude ještě víc zalidněno (aspoň to tak bývá).
,,Takže nám už můžeš prozradit svoje jméno,co?"dalo by se říct , že s nim Stef flirtuje.
,,No ,jasně , že jo. Jsem Tomáš Duta a můj otec vlastní tuhle restauraci.A proto tady pomáhám."vsadila bych se , že Tomáš se Stef taky flirtuje,ale pak se NĚCO stalo(ale to vám řeknu později).
To co právě řekl Tomáš jsme stály v šoku.Ale kdyby jste se pořádně zamysleli, tak by to bylo docela jasný. Tak hezkej (docela) kluk tu dělal místo toho aby si užíval tak je to pochopitelný.Ale mě a Stef to nějak necvaklo,tak že jsme tam jen stály než nás Josef , tedy otec Tomáše nepřerušil.,,Hejbněte sebou dětska.Zákazníci čekají."zavelel a odkráčel zpět.Dozvěděli jsme se od Tomáše,že jeho rodiče se jmenují Josef a Helena,ani byste neřekly,že Josef je Tomášův táta.Josef je takovej dalo by se říct bručoun( jinak je fajn,jen se chová v práci profesionálně).Je trochu při těle (tak trochu) a nosí zástěru jako pořádnej hospodskej.Má hnědé vlasy dost hodně na krátko. Helena má docela štíhlou postavu(ani byste neřekli,že ti dva jsou manželé) a v restauraci pracuje jako šéfkuchařka. Její blond vlasy (které má i Tomáš) jí krásně splývaly s očima.A Tomáš je vysokej a podle Stef i svalnatej,což já si to tedy nemyslím.Vlasy má akorát krátký.Podle Stef to byl ten nejhezčí kluk co viděla,ale já mám svůj bodovací systém:
1.slizouni (kam také patří Kudrnáč)
2.hnusouni
3.obyčejní
4.ucházejcí
5.hezký,krásný(kam patří Petr)
Tomáše by jsem zařadila do skupiny číslo 4.,protože je docela hezkej,ale abych s nim chodila tak to zese ne.
,,Uf,to teda byla makačka."sténala jsem ,když už byl konec směny.
,,Jo to teda byla."přidala se ke mně Stef, ale Tomáš se jen usmál, byl na to už zvyklej.
Ale pak se stalo to NĚCO,co jsme obě dvě stály v šoku s otevřenou pusou a s očima do kořán.Protože do restaurace vešla osoba (to je něco),která změnila Stefaniny sny o Tomášovi.
,,Ahoj Tomáši."pozdravila ho ta osoba.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veverka veverka | 8. března 2008 v 23:07 | Reagovat

Tak to je fakt hustý.Myslim tim bezvadný.

2 Aoyama Aoyama | 15. března 2008 v 15:22 | Reagovat

veverka: jéé to jsem ráda, že se ti to líbí, a LG taky, že jo? :3

3 LG LG | 15. března 2008 v 18:17 | Reagovat

no jasně že jo : )

4 Maková panenka Maková panenka | 26. března 2008 v 17:50 | Reagovat

Gratuluju spisovatelkám, že tak dobře píšou. Fakt se mi to líbí!!! =)

5 Rozinka Rozinka | Web | 11. června 2008 v 16:59 | Reagovat

Krásnej nápad, líbí! Ehm, teda, četla jsem jenom kousek.... ale stejně je to moc hezký :)

6 Tenny Tenny | Web | 26. dubna 2009 v 20:41 | Reagovat

Je to fakticky suprovýýý=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.