Napiš komentář a chovej se tu hezky :)

Kapitola 6. - Nový domov

2. prosince 2008 v 17:37 | Lokin |  Ztracený sen
Uběhlo pár dní a všechno se vrátilo do starých kolejí. Avšak dneska jsem musela myslet jen na Juki.
Po krásné jízdě na jízdárně, jsme se s Shadowem vrátili na pastvu. Shadow si všiml, že nejsem dneska ve své kůži a naléhal, abych se mu svěřila. I když se mi do toho moc nechtělo, tak jsem mu to nakonec řekla. Shadow mi svěřil, že mu to taky trápí. A tak jsme se dohodli na tom, že utečeme a půjdeme hledat Juky. Měli jsme celý útěk promyšlený do detailu. Museli jsme počkat až přijde někdo a otevře nám dveře od pastvi. Náš čas konečně přišel. Monika pomalu otevřela dveře a Shadow a já jsme se rozběhli proti ní. Monika se vyděsila a začala zběsile běžet směrem do stáje. My jsme běželi do lesa. Málem jsem zapomněla na Wolfíka, chtěla jsem se pro něho vrátit, ale Shadow mě zadržel, prý by to bylo moc nebezpečný. Běželi jsme tedy hlouběji do lesa, když v tom jsem uslyšela Wolfíka s Nikol, jak jsou nám v patách. Nevěděli jsme, co dělat jediný, co nás tehdy napadlo je běžet dál a nezastavovat se. Zpomalili jsme, až když jsme je neslyšeli. Teď jsme už šli a neběželi. Mysleli jsme si, že už je všechno za námi, když v tom se před námi objevil pán s knírkem. Zpanikařili jsme, pan s knírkem toho využil a chytil nás na ohlávky. Ještě se dvěma muži nás dostrkali do boxu, který byl připojen k autu. Auto se rozjelo. Vůbec jsme netušili kam nás to veze. Najednou auto prudce zastavilo. Zaslechli jsme nějaký dívčí křik. Slyšeli jsme, jak někdo prudce zavírá dvířka od auta a míří rovnou k nám. Otevřel dveře od boxu. Byl to jeden z těch dvou poskoků pana s knírkem a v rukou držel Wolfíka. Wolfík byl v bezvědomý. Ten chlap chudáka Wolfíka hodil k nám a pak zavřel dveře. Auto se znova rozjelo. Nevím, jak to dlouho trvalo, ale po nějakou chvíli auto zastavilo. Dveře se otevřely. Nevěděli jsme, co nás čeká. Najednou jsem ucítila pach jiných koní. Táhli nás ven z auta. Byli jsme zase v té záhadné stáji. Zavedli nás do boxu, kde už byl nějaký jiný kůň.
"Ahoj já jsem Star a vy?" řekl ten kůň, vlastně klisna. Měla v očích strach a smutek.
"Ahoj já jsem Jizera a tohle je Shadow. Co se vlastně děje?"
"No jak bych to řekla. Prostě z tebe udělají salám. Jinak řečeno jdeš na jatka." odpověděla smutně Star.
"To není pravda. To nemůžou." zděsila jsem se.
"Ale můžou. To samé se stalo mým rodičům a sourozencům. A teď jsem na řadě já."
Najednou se otevřou dveře od boxu a v nich stojí nějaká dívka a za ní Wolfík.
"Nebojte se já vám nic neudělám jen vám nesu jídlo."nasypala nám jídlo a vodu. "Já bych vás nejradši všechny pustila, ale můj otec … Jo a chci vás přestavit Rudolfa." Troch jsem se zarazila protože ukázala na Wolfíka. Dívka vzala Wolfíka do náručí a odešla.
"Viděl jsi to." zeptala jsem se zmateně Shadowa.
"Jo, ona říkala Wolfíkovi Rudolf."
Ani ne o pět minut později vešel do boxu pan s knírkem. Rozzlobeně se podíval na Star a pak k nám přistoupil, ale pak se zastavil za zavolal na jednoho z těch jeho poskoků: "Jenny pojď jsem."
"Ano tati?"
"Prosím tě, vem toho nejstaršího koně. Myslí, že se jmenuje Sára nebo Sárt nebo tak nějak." Dívka poslušně poslechla a vzala Star na vazák a odešla s ní pryč z boxu s panem s knírkem. Dveře se pomalu zavíraly, ale než se úplně zavřeli jsme se viděli jak nějaký chlap udeřil Star do hlavy. A pak už jsme nic neviděli a netušili, co bude dál.
"Já se bojím."svěřila jsem se Shadouwi. Ten jen mlčel. Najednou jsme uslyšeli rachot, který vycházel zvenčí. Pak se rozevřely dveře boxu a v nich stál policista. Věděli jsme, že už je všechno pořádku. Odvedli nás ven. Najednou se k nám řítila nějaká dívka. Vrhla se mi rovnou kolem krku.
"Už se neboj Star. Pojedeme domů." pak mě vzala a táhla do jízdního boxu. Shadow se snažil vytrhnou policistům z ohlávky. Konečně se mu to podařilo a běžel ke mně, ale dveře boxu se už zavíraly a auto se rozjelo. Bylo už pozdě.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 19. prosince 2008 v 18:45 | Reagovat

Jupííííííííííííííííí ztacenák válý moc ho eru je to nej nej enje nej nej nej enje nje nje nej  nej povídk,Jkou jsem kd\ četla.Ano sice se mi líbí i další ale tahle je NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ MUCK MUCK MUCK je to nej nje nje já se toho nemuzu nabažit aaaaaaaaaaaaaaaaaaa šílím já chci pokračování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.