Napiš komentář a chovej se tu hezky :)

Kazeta ticha

19. prosince 2008 v 19:23 | Santania |  Krvechtiví motýli

"Probudila jsem se, všude bylo ticho. Jen z verandy se ozývaly duté rány. Vstala jsem a šla jsem se podívat, co se tam děje. Než jsem stihla otevřít dveře svého pokoje, rány ustaly. Ozvaly se rychlé kroky ven. Rozběhla jsem se k verandě, už mě od ní dělily jen jedny dveře. Zaváhala jsem, zmocnil se mě strach. Opatrně jsem vzala za kliku. Ticho, jen jedna prázdná kazeta je rušila svým neustávajícím vrněním. Odvážila jsem se dveře otevřít úplně. Vykřikla jsem hrůzou. Byla tam krev, spousta krve. Všude byla ta hrozná krev; jen kazeťák, který pouštěl prázdnou kazetu, byl suchý, nic mu nebránila dál vrnět. Ale ten mě teď nezajímal. Upírala jsem oči na něco úplně jiného. Na příčinu všechny krve okolo. Největší můj sen byl mrtvý. A všechna ta krev byla jeho. Začalo se mi po něm stýskat." Pak kazeta utichla, ozývalo se jen tiché vrnění.

"Tak začneme. Tuší někdo z vás, kdo je ta žena?" zeptal se kapitán místní kriminální stanice malé skupinky, která se shlukla kolem kazety.

"No, nejspíš bydlí někde blízko, jinak by nám nemohla hodit tuhle kazetu do schránky," řekl poručík Dany
"Tak dobře, hledáme dům s verandou, na které je krev. Betty, máš jih, Arny, ty sever, Dany východ já si vezmu západ," řekl kapitán a už si bral z věšáku kabát.

"Kapitáne," ozval se poručík Dany

"Ano, Dany?" zeptal se kapitán.

"Buďte na příjmu, ne že si to jako vždycky necháte pro sebe!"

"No, jo vždyť já vím," usmál se kapitán a odešel.Rozdělení bylo jasné a tak se trojice policistů vydala ke svým autům. Betty poslušně doběhla ke svému autu. Naskočila, zabouchla dveře, připoutala se, nastartovala, zapnula vysílačku a rádio. Pak ještě šlápla na pedál a couvala, div že se nesrazila s Danym. Dany jí jako vždycky dal přednost. A tak pobídla své auto, aby se vydalo k jihu. Dojela na křižovatku a ve zpětném zrcátku Danymu zamávala. Hned jak na semaforu blikla zelená, dupla na plyn a pokračovala rovně. Dany zatočil do prava, hned jak předal pozdrav Arnymu. Arny zahnul do leva.

Kapitán projížděl západní částí města, jako vždycky si vzal na starost svojí oblíbenou část. Byly tu paneláky i domy, parky i zahrady a byl tu i jeho dům. Bylo pět hodin večer a lehce se stmívalo, ale v žádném domu ještě nebylo rozsvíceno. Tak projížděl jednou ulicí po druhé. Už to skoro chtěl vzdát, když narazil na dům, ve kterém se svítilo. Byl to nedávno postavený domek s verandou. Kapitán vešel dovnitř. Dveře byly otevřené. Tento dům viděl z takové blízkosti poprvé, ale vevnitř mu připadl důvěrně známý. Ta žena to popsala téměř dokonale, ale kde je ten kazeťák? Kapitán se sehnul, aby si prohlédl mrtvého muže pokrytého krví. Krev byla všude a díky ní bylo vidět, že tudy někdo procházel. V krvi na podlaze byly stopy. Dám jim vědět, ale nejdřív to tu prohledám, pomyslel si kapitán, a už byl u dalších dveří. Otevřel je a ocitl se na chodbě. To by nebylo nic zvláštního. Zvláštnější bylo, že před ním ležela mrtvá žena a všude byla krev; jen na kazeťáku, z kterého se ozývalo tiché vrnění prázdné kazety, nebyla ani kapička. Kapitán vypnul kazeťák a vzal si z něj kazetu. Pak se opatrně prodral krví ven. Nasedl do svého auta a nahlásil ostatním, že se sejdou na stanici.


Ostatní přijeli chvíli po kapitánovi.

"Kde je??" zeptal se jich a bylo jasné, že zuří.

"Co kde je?" zeptal se překvapeně Arny.

"Ta kazeta té ženy!!" zařval kapitán neurvale. Nikdo nechápal, proč kapitán tolik zuří. A ani nevěděli, kam se poděla hledaná kazeta. Kapitán se rozhodl, že jim zatím o svém objevu nic neřekne.

"Myslím, že pro dnešek to stačilo" pronesl kapitán.

"Jo? Vždyť jsme hledali jen dvě a půl hodiny," přišlo to neobvyklé Danymu, ale neodvážil se to říct přímo, stejně jako Betty a Arny. Bylo jim jasné, že ji kapitán objevil, ale také věděli, že naléhat na něj by nebylo nejvhodnější řešení.

Ráno se vrátili na stanici. Kapitán tam nebyl jako každý den. A když Arny vybral schránku, našel tam kazetu.

"Našel jsem ji. Ležela na chodbě plné krve, jen kazeťák byl bez jediné kapičky, aby mohl dál nerušeně přehrávat tiché vrnění prázdné kazety." A kapitánův hlas utichl. Policisté rychle vyběhli ze stanice a odjeli ke kapitánovu domu. Našli tam kapitána, ale mrtvého a všude okolo něj bylo spousta krve, jen stařičký kazeťák byl čistý. Ticho v pokoji rušilo jen tiché vrnění prázdné kazety. Cvak! Ozvalo se a v místnosti se rozprostřelo mrtvolné ticho. Jediný pohyb byly kapky krve padající ze stolu na zem…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ╫`'•.¸Yu#LLi~bAhBy~B!Tch°O¸.•'´╫ ╫`'•.¸Yu#LLi~bAhBy~B!Tch°O¸.•'´╫ | 21. prosince 2008 v 12:33 | Reagovat

thOoo sem nepobrALa

2 Aoyama Aoyama | 21. prosince 2008 v 19:58 | Reagovat

nějak mi to užírá slova ^.^ dělá vám to taky, nebo jenom mně? ^.^

3 svita svita | 11. ledna 2009 v 13:36 | Reagovat

no ja to teda vuuubec nechapu!!!

4 svita svita | 11. ledna 2009 v 13:36 | Reagovat

kdo to psal??

5 ♥Kakinka♥ ♥Kakinka♥ | Web | 12. ledna 2009 v 18:07 | Reagovat

To je uplně jasný kdo najde mrtvolu sám umře je to hezký sestřenko

6 santania santania | 7. února 2009 v 17:03 | Reagovat

aoyama:mně to taky žere slova

svita:Já jsem to psala.

Kakinka:Díkes klaire

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.