Napiš komentář a chovej se tu hezky :)

Březen 2009

Čest nebo přátelství?

31. března 2009 v 17:59 | Vála |  Jednorázovky
"Né, to se nemělo stát!" Opakoval si pořád dokola muž sedící na nástupišti do metra a houpal nohama, hlavu svěšenou a brečel. Kapky slz dopadaly tiše na koleje. Hlavou se mu míhaly události minulého týdne. Nemohl tomu uvěřit, mohl za to on. Měl si vzpomenout.Kdyby, tam jel, jako každou středu, řídil metro a stihl by zastavit. ESME by tu ještě byl. Bylo to strašné… Ve středu ráno mu přišel dopis, aby se okamžitě dostavil ke komisi za

Prolog

25. března 2009 v 21:11 | Aoyama |  Vločka
Tak tady je prolog k Vločce... a jsem zvědavá, jestli se to bude líbit ^.^
(pozn. - nedávám to pod perex, protože mi to připadá dost krátký...)

Lidé se všude po zemi pohybují jako… jako mravenci po zmrzlině, kterou někdo upustil v jarních dnech na dlažbu parku. Rychle a nenasytně. Je to tak otravné. Kdyby nebylo lidí, zůstala by doma. Ale lidé její domov zničili. A ona jim to neodpustí.
Vypadala jako sběratelská panenka. Bledou tvář jí lemovaly zlaté, medové, karamelové nebo popelavé kadeře, jež zvýrazňovaly její jasně modré oči.
Nikdo nevěděl, kolik jí je. Mohlo jí být patnáct, ale také padesát. Její drobná postava nenaznačovala o jejím věku nic.
Nikdo nevěděl, jak se jmenuje. Ale všichni jí říkali podle jedné sběratelské panenky - Vločka.
Smetla si z krajkových šatů pomyslné smítko a zadívala se do světel automobilu řítícího se proti ní.
Řidič se nejspíš snažil zabrzdit, ale z takové blízkosti neměl žádnou šanci zastavit, ať by se snažil sebevíc.
Nebyla na přechodu jediná. I jiní lidé přecházeli na červenou. Šli totiž za .
Čas se na malou chvíli zastavil. A když se dal znovu do pohybu, všude byla temnota přerušovaná září hvězd a pouličních lamp.
Všichni lidé se seběhli k místu nehody. Všichni až na jednoho.
Na rohu ulice se objevila bledá plavovlasá dívka.
Netušila, proč jí všichni říkali Vločka a ani ji to nezajímalo. Chtěla jen jediné. Pomstít svůj domov.
Na kostelních hodinách odzvonili tři ráno.
Ještě má čas. Ale až začne jezdit víc aut a lidé začnou chodit do práce, bude muset jít.
Však tohle velké město přežije i bez několika obyvatel, které dnes naláká pod kola aut a automobilů.

Vločka

24. března 2009 v 19:37 | Aoyama |  Čítárna-obsahy knížek
V naoko klidném Dublinu se objeví zvláštní dívka, které všichni říkají Vločka. V tu samou dobu se začne dít série tajemných vražd a zmizení. Má všechny vraždy na svědomí tato dívka? Stejně náhodou se o ni začne zajímat dvojice stejně podivných lidí pracujících na policii, kteří moc dobře vědí, co je Vločka zač a nemají nejmenší chuť nechat ji v Dublinu vraždit. Oba dva se brzy rozhodnou; potají se Vločky zbaví. Podaří se jim to dřív, než dívka vyvraždí celé město? :)

Aoutor: Aoyama
Žánr: trochu strašidelná fantasy, řekla bych xD
Kapitol:20
Stav: rozepsaná

Ehm... neukamenujete mě za to? :D

Obsah:

SB!SB!SB!

23. března 2009 v 17:17 About blog
Tak jsme se tedy po dlouhé době rozhodly udělat si SBčka. No dobře, chtěly jsme to už udělat dřív, ale jaksi jsme (jsem=já=LG, jako vždy) se na to vykašlaly. Nebylo moc času no a znáte to, i když teď toho času taky není moc. Ale přesto jsme se už konečně rozšoupaly a už máme dvě spřátelené blogy ;) Ale to není konec ještě toho přibude, snad. A taky jsem si (já=LG, protože to píšu. Aoi o to ještě neví, je momentálně na karate, takže pozor na ní xD), že nějaké blogy už nás mají jako SBčka nebo aspoň v oblíbených, takže si vás dám taky už automaticky, jako SB o:) A to je asi všechno, co bych k tomu řekla ...

Spřátelené blogy:
jinak jsou tu i další:
Pak je tu ještě Loki, ale tak jich má tolik, že nevím jaký si mám vybrat xD, takže to Loki: Napiš mi prosím tě, jaký chceš, abych dala do oblíbených stránek :D

Ivona Březinová - Strážci světla I. - Gotické okno

21. března 2009 v 11:51 | Aoyama |  Knihy
Žánr: dívčí (:D) fantasy

2. 2. 22 hodin 22 minut. Celkem normální doba, která je každý rok stejná, nebo aspoň podobná. Ale Rebece úplně změní její dosavadní život. Potom, co jí a dvěma jejím kamarádkám vybuchne počítač a po pokoji jim začnou létat barevné střepy přicucávající se na nejbližší okna, nechápe vůbec nic. Zbláznila se snad, nebo se jí to jenom zdá?
Situaci ani nezlepší fakt, že dostala nový počítač místo toho vybuchlého. A proč také, když se na tom novém dějí věci jako divné e-maily s vysypanými gotickými okny, podivný nahrbený stín, nebo zprávy od jakési záhadné Petry, která má úplně stejné pocity jako Rebeka.
Navíc se na střechu supermarketu postaví obrovské přesýpací hodiny, které z nějakého důvodu začínají šířit strach po celém městě. Odměřují nějaký čas, to je jisté. Ale jaký? Co se stane, až se všechen písek v nich přesype? Má to něco společného s létajícími střepy, Petrou, Rebekou a jejími kamarádkami? A jestli ano, jak můžou ten postupující strach ve městě zastavit?

Kapitola 7.- Nalezený život

17. března 2009 v 18:47 | Lokin |  Ztracený sen
*pozn. přepisovače: za případné chyby se omlouvám. Nestihla jsem to nechat opravit. A ještě víc, že jsem to sem dala až teď o:)

Po několika hodinách auto zastavilo. Dveře se otevřely a já mohla vystoupit z boxu. Náhle jsem spatřila velký dům. Dívka mne chytla a začala na někoho volat: "Mami, tati, Star je doma!" pak se otočila k nějakému muži: "Děkuji Soujfe, že jste mě tam vzali sebou." Muž jen přikývl a odešel. V tom se dveře domu otevřeli a vyšli z nich muž s ženou.

*Bonus* Srdce Zvonu- Něco o postavách

17. března 2009 v 18:30 | LG |  Srdce zvonu
Tak mě napadlo, že bych sem mohla dát něco o postavách z povídky Srdce Zvonu xD

P.S. pokud byste se chtěli dozvědět o někom jiným, tak mi napište do komentářů, pokusím je dodat ;)

PP.S. to Loki: Doufám že jsem ti udělala radost ;) a že jsem aspoň trochu odčinila tam to

Kapitola 9 3/3- Návrh

7. března 2009 v 13:09 | LG |  Srdce zvonu
pozn. autora: Tak jo dobře no, hodila jsem vám sem další část ... ale nemyslete si, že to takhle bude pořád, tohle je pouze vyjímka (!) ... Jully a ty její hysterické záchvaty *kroutí nevěřícně hlavou*... Ale to, co se potom svámi, až to přečtete, stane, za to neručím. Chtěla jsem počkat až napíšu 10. kapitolu, ale chtěli jste to sami :) Přeju hezké počteníčko :D

Kapitola 9 2/3- Návrh

3. března 2009 v 11:43 | LG |  Srdce zvonu
pozn. autora: Dobře no, teď budu hodná a dám vám sem další část. I když jsem vás chtěla trápit trochu delší dobu xD
P.S. A jak jste určitě všichni uhodli, budu chtít dalších 7 komentářů ;)

Kapitola 9 1/3- Návrh

1. března 2009 v 12:34 | LG |  Srdce zvonu
pozn. autora: HiHi HaHa MuHaHaHa! Takže doufám, že jsem to nějakým směrem nasměrovala :D Snad se vám to bude líbit :) HiHi HaHa MuHaHaHa! Nevím, co napsat, hm ... tak snad jen, přečtěte si to a okomentujte ;)
P.S. A tak jako vždy jsem se trochu víc rozepsala (chudák Zuzka), takže jsem rozdělila kapitolu na tři části :) Jen chci říct, že chci víc jak 7 komentíků, pak vám sem dám další část ;)
P.S.S. Jo a neplatí, když jeden člověk napíše víc komentářů :D Ok už nebudu rušit, tak přeji hezké čteníčko